Hadise, dün öğlen saatlerinde, Karataş sahilinde meydana geldi. Babalar Günü’nde, pederi Habip Karayiğit ile serinlemek için denize giren Ali Ercan Karayiğit, suyun derinleşmesiyle çırpınmaya başladı. Karayiğit, oğlunu kurtarmaya çalıştı lakin başaramadı. Denizde çırpınan peder ve oğlunu gören etraftakilerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık, polis ve Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. Habip Karayiğit, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından sudan çıkarılırken, Ali Ercan Karayiğit de denizde kayboldu. Sıhhat ekiplerince ambulansla hastaneye götürülen Habip Karayiğit, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Karayiğit’in cansız vücudu, otopsi için morga götürülürken, Ali Ercan’ı bulmak için ekipler, gece saatlerine kadar arama yaptı fakat sonuç alınamadı. Bugün sabah saatlerinde tekrar arama çalışmasına başlayan ekipler, minik Ali Ercan’ın cesedine ulaştı. Küçük evladın cansız vücudu, denizden çıkarılıp, limana getirildi. Buradaki incelemenin akabinde Ali Ercan Karayiğit’in cesedi, otopsi için Adana Isimli Tıp Kurumu’nun morguna götürüldü.
Haber7